E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi

Gelişen Teknolojiyle birlikte ürünlerinizi, potansiyel müşterilerinize görsel açısından gelişmiş, ilgi çekici, ziyaretçilerinizin akıllı telefonlardan ve tablet bilgisayarlardan da rahatça kullanabileceği, üst düzeyde kurulmuş mobil uyumlu kendi e-ticaret sitenizde sunmak Mix Dijital ile çok kolay.

E-Ticarete başlamayı düşünüyorsunuz ancak dönen reklamlar ve sektördeki bir çok kişinin bilgi eksikliği ya da yanlış aktarımları kafanızı karıştırıyor olabilir. Ürün ve ya hizmetlerinizi online bir platform üzerinden satışa sunmadan önce tüm hazırlıklarınızı ve planınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde yapmalısınız.

E – Ticaret Nedir ?

Elektronik ticaret ya da bilinen adı ile e-ticaret, markanıza ait ürün veya hizmetlerin, tüketiciler ile internet ortamında buluşturulduğu ticaret türüne verilen isimdir. E-ticarette ürünlerin pazarlaması, satışı, ve ödemesi internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Kısaca anlatmak gerekirse E-ticaret, geleneksel ticaret yöntemlerinin internet ya da mobil platformlarda gerçekleşmesine verilen isimdir. Ürünlerinizi fiziki bir mağazada değil, dijital dünyada sanal bir mağazada yani e-ticaret sitenizde satışa sunulur.

E-Ticaretin Avantajları

Düşük başlangıç maaliyeti;

Fiziki bir mağaza açmaya göre oldukça düşük maliyetler ile E-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz.

Hızlı ve kolay kurulum ;

Başlangıç maliyetleri düşük olduğu gibi aynı zamanda bir e-ticaret sitesi açmak, fiziki bir mağazaya göre çok daha  hızlı ve kolay bir şekilde de gerçekleştirilebilir.

7/24 hizmet verebilirsiniz;

E-ticaret siteniz ile internet üzerinde satış yapmanın avantajlarından biri de mağazanızın  7/24 açık olmasıdır. Mağazanız sürekli açık olacağı için uyurken bile satış yapabilirsiniz ancak fiziki mağazaların belli bir açılış ve kapanış saatleri vardır; bununla beraber fiziki mağazalar haftanın her günü de hizmet veremeyebilirler. Tatil dönemleri de eklendiğinde yılın belli bir zamanı fiziki mağazaların kepenkleri kapalıdır.

Ancak sanal mağazalar ise teknik bakım ve altyapı işlemleri olmadığı sürece haftanın her günü her saati açık kalabilirler. Bu da kesintisiz bir şekilde satış yapabilme imkanı verir.

Tüm dünyaya satış yapabilirsiniz;

Fiziki bir mağazada sadece kendi bölgenizdeki mağazanızı gören ve önünden geçen kişilere satış yapabilirsiniz ama e-ticaret sitenizle başka semtlere, başka illere hatta başka ülkelere bile satış yapabilirsiniz

E – Ticaretin Aşamaları

Mix Dijital’in uzman ekipleri, bu zorlu e-ticaret macerasınızın her anında yanınızda!  Mix Dijital olarak e-ticaret hizmetimiz ile hedefimiz ve iş planımız, e-ticarete başlayacak olan markanızın sadece e-ticaret sitesini yapmak değil, tüm bu sürecin planı ve hazırlıkları konusunda markanıza destek olmak.

İlk olarak markanız için doğru e-ticaret alt yapısını seçmeniz gerekiyor. Başlangıç seviyesi olarak woocommerce ya da opencart gibi açık kaynak kodlu alt yapılar ile e-ticaret sitenizi oluşturabilir ya da e-ticarete dev çözümler getiren Platinum Partneri Olduğumuz Ticimax alt yapısında markanıza uygun bir paket ile e-ticaret yolculuğuna başlayabilirsiniz…

Mix Dijital e-ticaret ekibimiz, markanıza uygun e-ticaret alt yapısını seçerken, markanız hakkında araştırma yapar, rakiplerinizi ve sektörü inceler. Ürün sayınızı, ürünlerinizi kendi siteniz dışında sergileyeceğiniz pazar yerlerini, kullanacağınız entegrasyonları ve ERP programını göz önüne alarak araştırmalar yapar, bu araştırma ve incelemelerden elde edeceği verileri kendi deneyimleri ve yaratıcılıkları ile birleştirerek markanıza en uygun e-ticaret paketini seçer.

E-ticaret sitenizin tasarım ve kurulum süreçlerini tamamlayıp sitenizi alışverişe hazır halde size teslim eder.

Siz de markanızın dijital dünyada yer almasını istiyorsanız markanıza uygun e-ticaret paketi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Mix Dijital olarak, e-ticaret siteniz için gerekli tüm entegrasyonların ve “Nebim” programının kurulum ve desteğini de sağlıyoruz.